>

Maitinimo paslaugos

     Globos namai maitinimą organizuoja pagal Sveikatos apsaugos ministro patvirtintus maitinimo organizavimo socialinės globos įstaigose reglamentuojančius teisės aktų reikalavimus.  Maitinimas organizuojamas keturis kartus per dieną bendroje valgykloje. Šiltuoju metų laiku yra galimybė maitintis terasoje. Paslaugų gavėjas valgykloje turi savo nuolatinę vietą. Sunkiai judantiems paslaugų gavėjams maitinimas organizuojamas skyriuose.

20240131_151818.jpg   20230925_145607.jpg

     Paslaugų gavėjams garantuojamas tinkamas maistas ir maitinimas, atsižvelgiant į jų sveikatos būklę bei poreikius. Atsižvelgiant į paslaugų gavėjo sveikatos būklę ir esant medikų rekomendacijoms gali būti keičiamas maitinimo dažnumas, organizuojama dietinė mityba, o prireikus ir speciali mityba.

     Paslaugų gavėjui sudaryta galimybė jam suprantama forma kasdien susipažinti su meniu. Kiekvienas patiekalas rodomas televizoriaus ekrane, tad netgi skaityti negalintys žmonės galėtų sužinoti, ką skanaus tądien galės paragauti.   

20240131_151848.jpg

Paslaugų gavėjas iš anksto gali pateikti pageidavimus dėl maisto produktų ar patiekalų asortimento, į kuriuos, esant galimybei, yra atsižvelgiama. Pietus paslaugų gavėjas gali rinktis iš kelių variantų.

20240131_151930.jpg    20240131_152004.jpg

     Paslaugų gavėjui, kuris pats negali savarankiškai pavalgyti, užtikrinama individuali, diskretiška personalo pagalba valgant. Globos namai užtikrina, kad kiekvienam maitinimo režimo laiku pagalbos reikalingam asmeniui būtų priskirtas pagalbą valgant teikiantis asmuo.

     Paslaugų gavėjui pagal jo savarankiškumo lygį, galimybes ir pageidavimus sudarytos sąlygos užsiimti maisto savo poreikiams ruošimu, stalo serviravimu ar panašia veikla. Globos namų skyriuose veikia virtuvėles. Iš dalies savarankiški asmenys su darbuotojo pagalba jose gaminasi maistą sau bei valgo.

    Paslaugų gavėjui sudarytos sąlygos bet kuriuo paros metu, esant poreikiui, atsigerti šiltos kavos, arbatos ar vandens.

 

 

Atnaujinimo data: 2024-02-01